RADNO VREME

Pon – Pet: 08:00 – 16:00
Sub: 08:00 – 13:00

LOKACIJA

Beogradski Put 35Đ,
26300 Vršac

RADNO VREME

Pon–Pet: 08:00–16:00
Sub: 08:00–13:00

LOKACIJA

Beogradski Put 35Đ,
26300 Vršac

OSIGURANJE VOZILA

OBAVEZNO OSIGURANJE VOZILA PRILIKOM REGISTRACIJE VOZILA

Obavezno osiguranje prilikom registracije vozila je ključno iz nekoliko razloga:

  • 1

    Finansijska zaštita:

    Pruža zaštitu od finansijskih gubitaka u slučaju štete koju vozilo prouzrokuje drugim osobama ili imovini.

  • 2

    Zakonska obaveza:

    Zakonom je propisano da vozači moraju imati obavezno osiguranje kako bi vozilo bilo legalno registrovano.

  • 3

    Zaštita trećih lica:

    Pruža nadoknadu za štetu koja je nastala kao rezultat vaše odgovornosti prema trećim licima.

  • 4

    Olakšano rešavanje šteta:

    Osiguravajuća kompanija preuzima odgovornost za rešavanje šteta i nadoknadu trećim licima, olakšavajući postupak odštete.

Ukratko, obavezno osiguranje pruža finansijsku sigurnost, poštuje zakonske obaveze i pruža zaštitu od štete trećim licima.

U slučaju promene vlasnika vozila, polisa osiguranja važi do isteka trajanja polise. To znači da vam nije potrebno kupovati novu polisu do isteka perioda za koji ste je prvobitno zaključili.

KOD NAS MOŽETE IZVADITI ZELENI KARTON

Zeleni karton je međunarodni dokument koji potvrđuje osiguranje vozila od auto odgovornosti. On važi u zemljama sistema zelenog kartona i pruža finansijsku zaštitu vlasnicima vozila u slučaju štete trećim licima.

U zemljama koje zahtevaju zeleni karton, obavezno je nositi ga sa sobom. Ukoliko prouzrokujete saobraćajnu nezgodu i naneste štetu drugima, vaše osiguravajuće društvo će pokriti tu štetu. Zeleni karton je dokaz da ste preduzeli odgovarajuće mere i obezbedili finansijsku zaštitu u takvim situacijama.

Osiguravajuće društvo koje je izdalo zeleni karton preuzima odgovornost za plaćanje štete u skladu sa zakonom i uslovima osiguranja. Ovo vam pruža sigurnost tokom putovanja, znajući da ste osigurani i da nećete biti izloženi visokim finansijskim troškovima u slučaju nezgode.

Prilikom putovanja u inostranstvo, proverite da li je zemlja u koju idete deo sistema zelenog kartona i da li vam je potrebna ta dokumentacija. Na taj način ćete biti pravno i finansijski zaštićeni tokom vožnje u tim zemljama.

Ukoliko planirate putovanje u sledeće zemlje, potrebno je da imate Zeleni karton:
Albanija, Belorusija, Iran, Izrael, Makedonija, Maroko, Moldavija, Ruska Federacija, Tunis, Turska, Ukrajina.

Za izdavanje zelenog kartona potrebna je:

Osiguravajuća kompanija će preuzeti odgovornost za pokrivanje svih materijalnih i nematerijalnih šteta umesto vas.
Na taj način izbegavate brojne neprijatnosti, lične tužbe i ogromne troškove.

U našem objektu možete uzeti polisu obaveznog osiguranja sledećih osiguravajućih kuća:

DUNAV Osiguranje - logo
DDOR Osiguranje - logo
AMC Osiguranje - logo
GENERALI Osiguranje - logo

BONUS MALUS SISTEM

Bonus malus sistem je sistem koji se koristi u osiguranju vozila kako bi se odredila premija osiguranja na osnovu vozačevog istorijata. Ovaj sistem nagrađuje vozače sa manjom premijom (bonus) ukoliko nemaju štetne događaje ili kazne, dok vozači koji imaju štetne događaje ili kazne plaćaju veću premiju (malus).

Princip bonus malus sistema je sledeći:

Bonus malus sistem ima za cilj da stimuliše vozače da voze odgovorno i bez štetnih događaja, kako bi se nagradili nižom premijom osiguranja. Takođe, sistem se koristi kao mehanizam za ocenjivanje rizika vozača i određivanje pravične premije osiguranja.

Postupanje U Slučaju Saobraćajne Nezgode

Čemu služi EVROPSKI IZVEŠTAJ u saobraćajnoj nezgodi?

Evropski izveštaj o saobraćajnoj nezgodi je standardni obrazac koji se koristi u celoj Evropi kao alternativa policijskom izveštaju u slučajevima manjih materijalnih šteta u saobraćajnim nezgodama gde nema povređenih lica. Ovaj obrazac je validan i prihvaćen kao dokument koji omogućava učesnicima da sami dokumentuju nezgodu i dogovore se o odgovornosti za njen nastanak.

Kada se učesnici u nezgodi saglase o okolnostima i odgovornosti, evropski izveštaj omogućava da se svi relevantni podaci popune na jednom obrascu. To uključuje lične podatke učesnika, informacije o vozilima (kao što su registarski brojevi i osiguravajuće kuće) i opis samog događaja. Popunjavanje ovog obrasca omogućava brzo i efikasno dokumentovanje nezgode i olakšava postupak nadoknade štete.

Važno je napomenuti da se evropski izveštaj koristi samo u slučajevima manjih šteta gde nema povređenih lica i gde su se učesnici dogovorili o odgovornosti. U ozbiljnijim nezgodama ili u situacijama gde nije moguće postići dogovor, obično je neophodno angažovanje policije i policijski izveštaj postaje primarni dokument.

Kazna za neposedovanje ovog izveštaja je od 10.000 do 50.000 dinara.
Takođe kod nas možete podići Evropski izveštaj o saobraćajnoj nezgodi.